KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809226
nr 1180 9226
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1957, Öland med Slottsruinen. Olja på duk, 52x72
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:15:40
2.200 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon